top of page

СЕРЕДНЯ ОСВІТА ЗА КОРДОНОМ

   Середню освіту за кордоном - це успішний старт в майбутнє, який сприяє повноцінному розвитку дитини як особистості і дарує перспективу максимальної самореалізації в подальшому дорослому житті.

 

   Середня освіта за кордоном представлена декількома системами:

  • англійська - GCSE і A-level,

  • американська - American High School Diploma з можливістю вивчати обрані предмети на рівні Advanced Placement,

  • німецька - Abitur,

  • міжнародна - International Baccalaureate.

 

   Проте ці системи освіти можна зустріти не тільки у Великій Британії, США, Канаді чи Німеччині, а також в багатьох інших країнах світу, таких як: Швейцарії, Іспанії, Австрії, Франції.

 

   Програми середньої освіти за кордоном

   Вибір країни, в якій буде навчатися школяр, залежить від кількох факторів. Найперше, слід враховувати психологічні якості дитини, життєві цілі і плани на майбутнє, загальний рівень знань, в тому числі мови.

На консультації в туроператора “Авен-Тур” ви за допомогою фахівця зможете підібрати максимально відповідну програму навчання і розробити стратегію навчання в майбутньому. На сьогодні, в закордонні школи можуть відправитися діти, починаючи з 7-річного віку. Для них, і учнів старших класів, відкриті наступні можливості:

 

  • навчання в молодшій школі;

  • навчання в середній школі;

  • навчання в старшій школі;

  • GCSE;

  • іGCSE;

  • А-Level;

  • Advanced Placement:

  • International Baccalaureate.


 

   У будь-якому випадку, з якого віку, в якій країні, і за якою програмою ви будете вчитися – слід вирішувати комплексно.

 

   Молодша школа

 

   У початковій школі (Junior School), діти, як правило, навчаються до 11 років. Шкільна програма націлена на повноцінний і гармонійний розвиток дітей. У молодших класах основними академічними предметами є англійська та математика. Діти навчаються в дружній атмосфері, яка сприяє до розвитку та нових відкриттів. Вчителі ставляться до діток з особливою турботою. Кожну дитину сприймають як індивідуальність і встановлюють з кожною дитиною ефективні і розвиваючі відносини. Особливу увагу в школах приділяється розвитку соціального інтелекту дітей. Учнів вчать сприймати соціальні, етнічні, фізичні відмінності інших дітей з розумінням і добротою, підтримувати і поважати один одного і інших людей. Окремо варто відзначити, що в початковій школі багато уваги приділяють розвитку навичок аналізу і критичного мислення, а також самовираження нахилів, здібностей і талантів дітей через різні розвиваючі, творчі та спортивні заняття. Навчання за кордоном в ранньому віці дозволить дитині швидше адаптуватися до навчальної системі країни, отримати необхідні навички, які підготують до подальшого навчання в середній школі (Middle School).

 

   Середня школа

 

   У середній школі (Middle School) студенти навчаються до 14 років. Головне завдання викладачів и школи на даному етапі - формування творчих та лідерських якостей учня. Діти проходять спеціальний загальний цикл навчання із різних предметів і закінчується здачею загального комплексного іспиту, необхідного для вступу до старшої школи. У середній школі студенти вже мають можливість вибирати предмети, що допоможуть глибше освоїти предмети, які будуть необхідні для подальшого навчання в старшій школі та університеті.

 

   Старша школа

 

   У старшій школі студенти навчаються з 9 по 12 або 10 по 13 клас, в залежності від країни. Навчання в старшій школі зосереджене на інтенсивній підготовці до поступлення у ВНЗ. Студенти вибирають для вивчення ті предмети, які їх будуть потрібні для вступу до ВНЗ. Кожен студент, у старшій школі, може розраховувати на допомогу та підтримку спеціального консультанта з вищої освіти (University Adviser / Consultant). Цей консультант  допомогає студенту визначатися щодо майбутньої спеціальності та ВНЗу, в якому він хотів би навчатися, а також - з підготовкою і подачею документів до приймальних комісій. У старшій школі за кордоном, студенти мають можливість відвідувати різноманітні волонтерські проекти та програми, клуби за інтересами, спортивні секції, творчі майстерні та арт студії, які допомогають студентам виробити необхідні конкурентні переваги для вступу до обраних ВНЗ.

 

   GCSE

 

   General Certificate of Secondary Education - це атестат про повну загальну середню освіту, який отримують учні шкіл у Великій Британії після закінчення 11 класу. Програма починається в 10 класі. Основою курсу є забезпечення певного рівня загальноосвітніх знань, щоб на наступному етапі (A-Level) зосередити увагу над вивченням предметів, необхідних для підготовки до вступу в університет. Стандартна програма GCSE розрахована на 2 роки навчання. Студенти вивчають в середньому 8-10 предметів, серед яких обов'язкові предмети і предмети за вибором студента. До списку обов'язкових предметів переважно входить англійська мова, математика і природничі науки (основи фізики, хімії та біології). Особливістю програми GCSE є те, що більшість основних предметів має два рівні вивчення: базовий рівень і високий рівень. Навчальна програма сприяє розвитку навичок самостійного логічного мислення і аналізу матеріалу. Сертифікат GCSE ідеально підійде тим студентам, які в подальшому планують продовжувати навчання саме в Британії.

 

   iGCSE

 

   International General Certificate of Secondary Education - це міжнародна академічна програма повної середньої освіти. Навчання за цією програмою дає чудову основу для переходу на програми A-Level або IB.

   IGCSE розроблена педагогами Кембриджського університету в 1988 році як міжнародний варіант традиційної програми GCSE.

IGCSE пропонує більше 70 предметів. В середньому учні вивчають від 5 до 14 предметів: англійська, математика, природничі науки та інші. В кінці програми учні здають іспити і отримують кваліфікацію IGCSE.

   Диплом про повну загальну середню освіту IGCSE допомагає як при вступі до університету, так і при влаштуванні на роботу. У поєднанні з сертифікатами A-Level, сертифікати IGCSE приймаються роботодавцями більш ніж в 100 країнах світу.

 

   A-Level

 

   A-Level - це дворічна навчальна програма, яка передбачена британською системою освіти для підготовки студентів у віці 16-18 і веде до отримання атестата про повну загальну середню освіту. Програма A-Level складається з 45 дисциплін. З них кожен студент вибирає собі 3-5 предметів для вивчення, необхідних для подальшого навчання. Після проходження A-level і отримання диплома студенти можуть вступати до ВНЗ без вступних іспитів.

   Іноземні студенти, які хочуть продовжити своє навчання за програмою A-level, повинні:

  • закінчити в своїй країні 10-11 класів з високими результатами

  • здавати іспит на знання  англійської мови ІELTS  з результатом 4,5-5,5 балів (в залежності від школи).

 

   AP

 

   Advanced Placement - програма поглибленої підготовки з предметів, необхідних для подальшого вступу до університетів США і Канади. Уже в 10 класі старшої школи (High School) студенти можуть вибирати предмети на рівні першого курсу університету. За час навчання за програмою АР студентам надається можливість не просто отримувати оцінки, але і заробити навчальні кредити, які при надходженні на конкурсні спеціальності університетів забезпечують конкурентну перевагу, в тому числі при розгляді заявок на отримання стипендій і грантів на навчання. Крім того, зараховані таким чином кредити звільняють студента від повторного проходження цього предмета (курсу) в університеті, що позитивно позначається на вартості першого року навчання.

 

   IB

 

   International Baccalaureate - міжнародна програма підготовки студентів у віці 16-19 років до вступу до вищих навчальних закладів. В рамках програми головний акцент робиться на академічні досягнення, вміння критично мислити, навичках самостійної роботи. Програма IB розрахована на два роки. Предмети програми IB розподілені на чотири групи: точні науки, природничі науки, гуманітарні науки, мови. З кожної з цих груп студент сумарно вибирає 6 предметів, з яких 2-3 предмета вивчає поглиблено, на рівні першого курсу університету. Академічна частина складається з трьох елементів: вивчення 6 предметів і складання іспитів в кінці другого року навчання; проведення самостійного дослідження і презентація його результатів у формі розгорнутого есе обсягом від 4 тис. слів на самостійно обрану тему; курс Theory of Knowledge (TOK), який передбачає формування базових академічних навичок (правильного написання есе, формулювання і аргументації своєї думки і т.п.). Диплом IB визнається в усьому світі. Результати іспитів є одночасно і вступними іспитами до університету.

 

   Програми

 

   ІВ пропонує освіту для студентів від 3 до 19 років, що складається з чотирьох програм, спрямованих на те, щоб навчати студентів критично та самостійно мислити, а також як розвивати логіку. ІВ готує студентів до успіху у світі, де факти та фантастики зливаються з новинами, і в якому вміння правильно поставити запитання є найважливішим навиком, який дозволить їм рухатися вперед до успіху після закінчення програми. Нас підтримують викладачі та координатори IB, які розробляють та просувають навчальні програми IB майже у 5000 навчальних закладів світу щодня у більш ніж 150 країнах світу.

 

   Міжнародний бакалаврат (IB) пропонує тривалу безперервну програму міжнародної освіти. Програми заохочують як до особистих, так і до академічних досягнень, закликаючи учнів досягти успіху у навчанні та особистому розвитку.

   Відповідно до віку ІВ поділяється на 4 програми:

   1)   Програма початкової освіти (Primary Years Programme, PYP)

   PYP готує студентів стати активними, дбайливими, учнями протягом усього життя, які демонструють повагу до себе та інших і мають здатність брати участь у навколишньому світі. Вона повністю зосереджена на розвиток дитини.

   Вік : від 3 до 12 років

   2)   Програма середньої освіти (Middle  Years Programme, MYP)

   MYP - визначальна основа, яка заохочує студентів до практичних зв'язків між їхніми дослідженнями та реальним світом. Студенти всіх інтересів та академічних здібностей можуть навчатися за програмою MYP.

   Вік: від 11 до 16 років

   3)   Програм “Diploma” (Programme Diploma, DP)

   Дослідження передбачають багато переваг при виборі DP. Програма спрямована на розвиток у студентів відмінних  глибоких знань та високих фізичних, інтелектуальних, емоційний та етично норм.

   Вік: від 16 до 19 років

   4)  Програма орієнтована на подальшу кар'єру (Career-related Programme, CP)

   CP є основою міжнародної освіти, що відповідає потребам студентів, які беруть участь у професійній освіті. Ця програм веде до подальшої/вищої освіти або працевлаштування.

   Вік: від 16 до 19 років

   Відповідно предметів, які студенти обирають для вивчення ІВ поділяється на 6 груп:

   1) Вивчення мови та літератури

   Це, як правило, рідна мова студента, тож програма вимагає повного занурення та вільного володіння мовою. Студенти працюватимуть з літературними тексти на цій мові, і всі іспити та внутрішньо оцінені роботи теж проходитимуть на обраній мові.

   2) Іноземні мови

   Студенти можуть вибирати для вивчення іноземну, якої раніше не вивчали або погано нею володіють. Цей курс спрямований на розвиток вміння володіти мовою, а також на глибше розуміння іншої культури.

   3) Особистість та суспільства

   Студенти мають право вибирати для свого подальшого навчання гуманітарні дисципліни такі, як: історію, географію, економіку та інші.

   4) Наука

   Студенти можуть обирати будь-які традиційні наукові дисципліни, а також програми з охорони довкілля та суспільства, комп'ютерні наук, технології дизайну та інші.

   5) Математика

   Студенти вивчають математику на загальному рівні впродовж всього періоду навчання. Проте вони можуть вибирати і математичні дослідження, де студентам пропонується інтенсивне поглиблене вивчення предмета.

   6) Мистецтво

   До мистецтва входять ряд таких предметів, як Образотворче мистецтво, Драма, Кіно та Музика.

bottom of page